Piratas Guest House I
| Wi-Fi | Parkering | 24-timmars tjänster 24-timmars reception |
| Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Privat strand Strand | Aktiviteter Snorkling Vandring Biljardbord |
| Mötesfaciliteter Mötes-/bankettfaciliteter | Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Lekplats för barn |
Villan Piratas Guest House I Búzios med 4 sovrum, som ligger endast 450 m från Praia da Ferradurinha, erbjuder gästerna möjligheter till biljard. Denna villa, som har plats för upp till 12 gäster, erbjuder ett väldigt bra läge 3 km från Brigitte Bardot-statyn.
Villan med 4 badrum ligger i distriktet Geriba och cirka 10 minuters bilresa från Orlat Bardot Boardwalk. Boendet ligger 2 km från Geriba-stranden. Gästerna kan också ta sig till Ferradura-lagunen, som ligger cirka 25 minuters promenad bort.
Utsikten över trädgården och omgivningen gör din vistelse komplett. Det finns även hårtorkar, badlakan och handdukar tillsammans med en bidé, en separat toalett och ett handfat.
Ett komplett kök i villan Piratas Guest House I är utrustat med vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp. Gästerna kan äta middag på restaurangen White Ferradurinha, som ligger ganska nära det här boendet. Gästerna kan enkelt ta sig till flygplatsen Buzios, som ligger 20 minuters bilresa från den här villan. Villan har en uteplats med utsikt över trädgården.
- Lokala sevärdheter
- Turtle Beach2,5 km
- Brava Beach4,2 km
- Azeda Beach4,7 km
- Stones Road3 km
- Ferradura Lagoon2,4 km
- Brigite Bardot Border3,7 km
- Armação Beach4 km
- Gerobá Lagoon1000 m
- Bus Central Station2,6 km
- Lagoinha Beach2,8 km
- Flygplatser
- Buzios Flygplats11 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Handikapp-parkering
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Bagageförvaring
- Allergifria rum
- Valutaväxling
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
- Middag
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Snorkling
- Vandring
- Biljardbord
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Parkeringsservice
- Sällskapsdjur bekvämligheter
- Hushållning
- Biluthyrning
- Tvätt
- Kemtvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Matinköpsservice
- Mötes-/bankettfaciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Minibar
- Ljudisolerade rum
- Sittgrupp
- Uteplats
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- Handfat
- LCD-TV
- CD-spelare
- Radio väckarklocka
- Bordsspel
- Lekplats för barn
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från villan Piratas Guest House I till Buzios flygplats?
Villan Piratas Guest House I ligger inom 20 minuters bilresa från Buzios flygplats. - ❓
Vilka tjänster erbjuder villan Piratas Guest House I sina gäster?
Villan Piratas Guest House I erbjuder tjänster som 24-timmars reception. - ❓
Erbjuder villan Piratas Guest House I ett kök?
Villan Piratas Guest House I har ett komplett kök med vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp. - ❓
Kan vi ta med våra husdjur till denna semesterbostad?
Ja, husdjur är tillåtna på denna semesterbostad. - ❓
Vilken utsikt erbjuds i den här villan?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna i den här villan. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i villan Piratas Guest House I?
I villan Piratas Guest House I kan du utforska Búzioss viktigaste landmärken, inklusive Brigitte Bardot-statyn (3 km), Orlat Bardot Boardwalk (3,1 km) och Ferradura-lagunen, som finns inom 5 minuters bilresa.